sofy trzyosobowe

sofy trzyosobowe

Kanapa jest wygodną alternatywą łóżka-stanowi miejsce spania dla jednej. Dolne łóżko posiada rozkładane nóżki, dzięki którym staje się ono normalnej. SOFA. Funkcja spania Mniejsze sofy 2-osobowe z relaksem. Ponadczasowa elegancja sofy zachwyca. More »

sofy narożne prawe

sofy narożne prawe

W ofercie posiadamy również sofy rozkładane oraz narożniki bez funkcji spania. Sofy i wersalki młodzieżowe ABBA to meble wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne. Dzięki licznym udoskonaleniom zapewniają komfort oraz maksymalną oszczędność przestrzeni. Gdyby More »

sofy leżanki

sofy leżanki

Bardzo istotnym elementem rozkładanej kanapy jest skrzynia na pościel, najlepiej pojemna i dość głęboka – nie bagatelizujmy tego, zwłaszcza jeśli kanapa ma być meblem codziennego użytku. Kanapa z funkcją spania AGA Szukam More »

sofy dwuosobowe

sofy dwuosobowe

Charakteryzują się one prostą formą oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami. W wielu mieszkaniach salon pełni również funkcję sypialni, a to umożliwiają właśnie sofy rozkładane. UWAGA! Zdjęcie koloru sofy jest zdjęciem poglądowym. Przy wyborze koloru More »

sofy 2 osobowe ze skóry

sofy 2 osobowe ze skóry

Sofa 3-osobowa z funkcją spania i pojemnikiem na pościel. Powierzchnia spania 118 × 198 Pow. Spania -115 cm x 190 cm Powierzchnia spania 205 cm x 127 cm Miejsc do spania: 2-osobowe Sofy i More »

 

Zaćma – to da się leczyć

Wzrok jest ważny.  Wie o tym każdy. Bez niego nie moglibyśmy normalnie pracować i funkcjonować oczywiście do momentu, kiedy byśmy się przyzwyczaili do tego stanu rzeczy. Jednak, bardzo często zapominamy o tym, aby dbać o nasze oczy. Przesiadujemy długo przed telewizorem i komputerem, pozwalamy na to również małym dzieciom. Mało czasu spędzamy na świeżym powietrzu i nie dajemy odpocząć naszym oczom. Skutkiem są różnorodne choroby oczu.

Jedną z najpowszechniejszych chorób oczu jest zaćma. O tej chorobie słyszał chyba każdy. Przejawia się ona coraz gorszym widzeniem – tak jakby za mgłą. Bardzo słabe widzenie jest w dzień, lepsze i wyraźniejsze o zmierzchu. Jasne dotąd kolory widziane są jako ciemniejsze. Nieleczona zaćma może prowadzić najpierw do zupełnej utraty widoczności w nocy, a następnie do utraty wzroku w ogóle, zwłaszcza kiedy dojdzie do zupełnego zamglenia soczewki. W niektórych sytuacjach może dojść do zupełnej utraty wzroku. Oczywiście tego ostatniego wszyscy chcą uniknąć.=. Jednak, często leczenie  przebiega zbyt późno. Bez względu na to, w jakim stadium choroby jesteś o operacje zaćmy warszawa http://cmp.med.pl/pl/opieka-dla-ciebie/poradnik-medyczny/2989-operacja-zacmy-w-centrum-medycznym-cmp-piaseczno  to doskonałe rozwiązanie Twojego problemu.

Zaćma to choroba znana naprawdę od dawna. W zamierzchłych czasach leczenie zaćmy było z jednej strony śmieszne, z drugiej przerażające. Starożytni medycy uważali, że aby wyleczyć zaćmę należy bardzo rozgrzać potłuczone szkło i położyć je na oczach. Na szczęście nie żyjemy już w tych czasach, a dziś najlepszym sposobem na zaćmę jest leczenie operacyjne – operacje zaćmy warszawa wykonywane są bardzo często i charakteryzują się one bardzo wysoką skutecznością. Jeszcze niedawno uważano, ze operacje zaćmy powinny być wykonywane wtedy gdy soczewka będzie już w naprawdę złym stanie. Obecnie o operacje zaćmy warszawa wykonuje się w każdym stadium choroby, co więcej u każdego pacjenta – wiek nie ma tuta znaczenia – pacjent może mieć kilka tygodni (najczęściej są to przypadki, w których dziecko urodzi się z wadą wrodzoną), albo pacjent może być w wieku podeszłym. Najważniejsze  jest tutaj zdrowie pacjenta.

Dla wielu pacjentów liczą się również koszty takiej operacji. Jeżeli chcemy wszczepić soczewkę zwykłą, tzn. sztuczna, to wtedy zabieg taki jest refundowany przez NFZ. Można taki zabieg wykonać w każdym szpitalu, w którym znajduje się oddział okulistyczny lub ambulatoryjny. Jeżeli chcielibyśmy wczepić sobie bardzo nowoczesną soczewkę (decydują się na nią zazwyczaj ludzie młodzi), to koszt waha się w  granicach 3600 zł  na jedno oko i nie możemy liczyć na refundację.