Skuteczne reklamowanie firmy

Skuteczne reklamowanie firmy

Reklama firmy działającej stacjonarnie jest jednym z ważnych elementów planu biznesowego. Obecnie bardzo trudno zaistnieć nawet na lokalnych rynkach bez skutecznego realizowania reklamy. Działania marketingowe muszą jednocześnie być tak przygotowane by były More »

Korzystny kurs bitcoin

Korzystny kurs bitcoin

Przy zakupach kryptowalut szczególnie w celach inwestycyjnych bardzo ważne jest to, by mieć możliwość realizowania zakupów w korzystnych cenach. Oczywiście cena przekłada się w przyszłości na możliwe od uzyskania zyski. Warto zatem More »

sofy trzyosobowe

sofy trzyosobowe

Kanapa jest wygodną alternatywą łóżka-stanowi miejsce spania dla jednej. Dolne łóżko posiada rozkładane nóżki, dzięki którym staje się ono normalnej. SOFA. Funkcja spania Mniejsze sofy 2-osobowe z relaksem. Ponadczasowa elegancja sofy zachwyca. More »

sofy narożne prawe

sofy narożne prawe

W ofercie posiadamy również sofy rozkładane oraz narożniki bez funkcji spania. Sofy i wersalki młodzieżowe ABBA to meble wyjątkowo praktyczne i funkcjonalne. Dzięki licznym udoskonaleniom zapewniają komfort oraz maksymalną oszczędność przestrzeni. Gdyby More »

sofy leżanki

sofy leżanki

Bardzo istotnym elementem rozkładanej kanapy jest skrzynia na pościel, najlepiej pojemna i dość głęboka – nie bagatelizujmy tego, zwłaszcza jeśli kanapa ma być meblem codziennego użytku. Kanapa z funkcją spania AGA Szukam More »

 

Wykorzystanie energii słonecznej

W promieniowaniu słonecznym docierającym do powierzchni naszej planety wyróżnia się trzy różne składowe promieniowania słonecznego. Promieniowanie bezpośrednie to krótkofalowe promieniowanie rozchodzące się w linii prostej od Słońca do powierzchni Ziemi. Stanowi od trzydziestu do pięćdziesięciu procent wartości całkowitego promieniowania słonecznego i ma ogromny wpływ na ilość energii produkowanej przez kolektory słoneczne i takie elementy jak ogniwo fotowoltaiczne. Udział promieniowania bezpośredniego w stosunku do całości promieniowania zmienia się w kolejnych miesiącach, największy jest w miesiącach letnich a najmniejszy w zimowych. Jest to oczywiste.

Promieniowanie słoneczne.

Na tle europejskim polskie nasłonecznienie można je określić, jako bardzo przeciętne. Przykładowo na południu Europy w Hiszpanii czy Włoszech rocznie dociera o wiele więcej energii słonecznej. Natomiast w krajach północnej Europy, takich jak Norwegia czy Szwecja dociera o wiele mniej energii słonecznej rocznie. Wszystko zależne jest od położenia geograficznego danego kraju. Takie elementy jak ogniwo fotowoltaiczne inaczej pracują ze względu na to gdzie się znajdują. Energia słoneczna charakteryzuje się bardzo dużą zmiennością dobową, miesięczną i roczną. Nasłonecznienie w miesiącach zimowych jest nawet siedmiokrotnie mniejsze niż w miesiącach letnich i wiosennych. W czerwcu i lipcu dociera o wiele więcej energii niż na przykład w styczniu. Lokalne zasoby energii słonecznej bardzo zależą od ukształtowania terenu i powierzchni geograficznej. Najlepiej wizualizuje to sytuacja, gdy na wiosnę można zauważyć bardzo szybkie topnienie śniegu na dobrze nasłonecznionych południowych stokach gór i wzgórz oraz zaleganie pokrywy śnieżnej na stokach północnych gdzie nasłonecznienie jest znacznie mniejsze.

Takie elementy jak ogniwo fotowoltaiczne może pracować w kolektorze słonecznym wszędzie. Pomyśl o takim rozwiązaniu jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki za prąd. Oszczędzać energię można na wiele różnych sposobów.