Skutecznie działający aparat na zęby

Skutecznie działający aparat na zęby

Jeśli chce się realizować specjalistyczne leczenie stomatologiczne istotne jest decydowanie się na takie miejsca do realizowanie leczenia, gdzie można liczyć na leczenie wykonywane przez odpowiednich specjalistów. Gdy wybiera się poszczególne gabinety stomatologiczne More »

Wykorzystanie drukowania trójwymiarowego

Wykorzystanie drukowania trójwymiarowego

Postęp w zakresie drukowania trójwymiarowego bezpośrednio przekłada się na możliwość korzystania z coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Dotyczy to między innymi urządzeń, które mogą być wykorzystywane do drukowania trójwymiarowego. Ważne jest w More »

Stomatolog w Warszawie a potrzeby i oczekiwania

Stomatolog w Warszawie a potrzeby i oczekiwania

Stomatolog Warszawa to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów Poszczególni klienci mogą mieć różne wymagania pod względem poziomu obsługi klienta, w związku z czym system obsługi powinien być elastyczny i spełniać oczekiwania klientów. Należy More »

Implantologia w Warszawie a odpowiedzialność za zobowiązania spółki

Implantologia w Warszawie a odpowiedzialność za zobowiązania spółki

Implantologia Warszawa to również liczne zobowiązania względem spółki W orzecznictwie Sądu Najwyższego oraz doktrynie przyjmuje się, że odpowiedzialność za zobowiązania spółki ponoszą osoby, które były członkami zarządu w czasie, w którym zobowiązania More »

Firma eventowa musi odprowadzać podatki!

Firma eventowa musi odprowadzać podatki!

Firma eventowa musi iść w kierunku litery zmierzającej na podatki Po upływie roku podatkowego bezcelowe staje się wydanie decyzji wyznaczającej wysokość zobowiązania oraz zaległości podatkowej w zaliczkach miesięcznych. Nie przekreśla to jednak More »

 

Wykorzystanie energii słonecznej

W promieniowaniu słonecznym docierającym do powierzchni naszej planety wyróżnia się trzy różne składowe promieniowania słonecznego. Promieniowanie bezpośrednie to krótkofalowe promieniowanie rozchodzące się w linii prostej od Słońca do powierzchni Ziemi. Stanowi od trzydziestu do pięćdziesięciu procent wartości całkowitego promieniowania słonecznego i ma ogromny wpływ na ilość energii produkowanej przez kolektory słoneczne i takie elementy jak ogniwo fotowoltaiczne. Udział promieniowania bezpośredniego w stosunku do całości promieniowania zmienia się w kolejnych miesiącach, największy jest w miesiącach letnich a najmniejszy w zimowych. Jest to oczywiste.

Promieniowanie słoneczne.

Na tle europejskim polskie nasłonecznienie można je określić, jako bardzo przeciętne. Przykładowo na południu Europy w Hiszpanii czy Włoszech rocznie dociera o wiele więcej energii słonecznej. Natomiast w krajach północnej Europy, takich jak Norwegia czy Szwecja dociera o wiele mniej energii słonecznej rocznie. Wszystko zależne jest od położenia geograficznego danego kraju. Takie elementy jak ogniwo fotowoltaiczne inaczej pracują ze względu na to gdzie się znajdują. Energia słoneczna charakteryzuje się bardzo dużą zmiennością dobową, miesięczną i roczną. Nasłonecznienie w miesiącach zimowych jest nawet siedmiokrotnie mniejsze niż w miesiącach letnich i wiosennych. W czerwcu i lipcu dociera o wiele więcej energii niż na przykład w styczniu. Lokalne zasoby energii słonecznej bardzo zależą od ukształtowania terenu i powierzchni geograficznej. Najlepiej wizualizuje to sytuacja, gdy na wiosnę można zauważyć bardzo szybkie topnienie śniegu na dobrze nasłonecznionych południowych stokach gór i wzgórz oraz zaleganie pokrywy śnieżnej na stokach północnych gdzie nasłonecznienie jest znacznie mniejsze.

Takie elementy jak ogniwo fotowoltaiczne może pracować w kolektorze słonecznym wszędzie. Pomyśl o takim rozwiązaniu jeśli chcesz zmniejszyć swoje rachunki za prąd. Oszczędzać energię można na wiele różnych sposobów.