Iniekcja ciśnieniowa i zalety

Iniekcja ciśnieniowa i zalety

Iniekcja ciśnieniowa jest tym, czego potrzebujesz, jeżeli ściany w twoim domu są zawilgnięte. Niestety, takie sytuacji zdarzają się bardzo często, jednak najczęściej są one wynikiem naszych zaniedbań. Zdarza się, że zaniedbania te More »

Promocja finansowa

Promocja finansowa

Marketingowe działania dotyczące naszej działalności finansowej muszą być zaplanowane bardzo szczegółowo. Oznacza to skorzystanie z różnych ciekawych wariantów reklamowych dostępnych w internecie albo też w sferze tradycyjnej. Na pewno zainteresuje nas tutaj More »

Kurtka na żagle?

Kurtka na żagle?

Warunki panujące pod żaglami są niekiedy bardzo trudne i wymagające. Odzież którą wtedy użytkujemy jest eksploatowana znacznie bardziej niż w warunkach normalnych. Musi być zatem naprawdę dobrze przygotowana. Dla żeglarza jedną z More »

SteelSeries

SteelSeries

SteelSeries to marka, która powstała w roku 2001 i wciąż prężnie się rozwija. Zajmuje się produkcją profesjonalnych akcesoriów dla graczy komputerowych. W ofercie SteelSeries znajduje się wiele innowacyjnych produktów, zaprojektowanych specjalnie z More »

Inwestujemy w promocję

Inwestujemy w promocję

Inwestycja w promocję jest koniecznością, jeśli chcemy odnieść sukces w branży. Trzeba brać pod uwagę, że konkurencja nie będzie biernie przyglądała się naszym poczynaniom, tylko weźmie się ostro do pracy i będzie More »

 

To co najważniejsze w filmie

Plan filmowy jest miejsce, w którym odbywają się zdjęcia, czyli dokładniej i potocznie mówiąc kręcony jest film. Pracuje tam cały zespół ludzi, bez których reżyser nie mógłby zrealizować swojej koncepcji i swojego pomysłu. Każdy członek ekipy filmowej ma swój wkład w powstawanie filmu, do najważniejszych osób na planie należy jednak bez wątpienia operator kamery, który przede wszystkim potrzebuje takiej rzeczy jak oświetlenie filmowe i kamera. Operator nie ma łatwego zadania jednak ma ogromny wkład w tworzenie całego filmu.

Kim jest operator?

Operator absolutnie pod żadnym pozorem nie jest pracownikiem technicznym, ale artystą. Żeby zarejestrować odpowiednie ujęcie nie wystarczy bowiem ustawić aktorów na planie i włączyć kamerę. Jest to wielka sztuka i tym właśnie zajmuje się operator kamery. Wszystko to co jest filmowane, musi być wcześniej dokładnie przemyślane przez pana reżysera i odpowiednio przygotowane przez aktorów, artystów i technicznych pracowników planu filmowego. Operator nagrywa za pomocą kamery tylko odpowiednio, dokładnie i doskonale skomponowane obrazy, czyli kadry. Aby kadr był odpowiednio skomponowany potrzebne jest przede wszystkim oświetlenie filmowe. Bezpośrednią obsługą kamery zajmuje się zazwyczaj dodatkowy operator, czyli prawa ręka operatora numer jeden. Pomagają mu w tym także oświetleniowcy i asystent operatora, dbający o dobór odpowiednich obiektywów i dokonujący pomiarów światła, które pozwalają ustawić właściwą ostrość i przesłonę.

Taka sprawa jak oświetlenie filmowe jest bowiem bardzo ważna. Kamera daje twórcom filmu bardzo dużo możliwości rejestrowania poszczególnych kadrów w rozmaity sposób. Podczas gdy w danym ujęciu aktor lub jakiś obiekt, na przykład motocykl, poruszają się, kamera musi dokładnie, precyzyjnie śledzić ich ruchy, przemieszczając się na specjalnym wózku, w innym samochodzie lub na przykład w śmigłowcu albo samolocie. Taki ruch kamery w stosunku do obiektu filmowcy nazywają jazdą. Tworzenie filmów na pewno nie jest sprawą łatwą.