nowoczensne podnóżki

nowoczensne podnóżki

Wykonujemy projekty wnętrz oraz aranżacje domów jednorodzinnych, apartamentów, mieszkań, od inwentaryzacji do projektu wykonawczego. Oferujemy nowoczesne projekty domów jednorodzinnych naszego autorstwa. Z chęcią podejmiemy się również opracowania indywidualnych projektów domów. Aranżacje na More »

narożniki

narożniki

Silver narożnik do spania codziennego-skóra Gdyby narożniki mogły być gwiazdami, byłaby nią smart Annie. Narożniki rozkładane w zależności od swoich gabarytów mogą idealnie pasować zarówno do salonu, jak i do mniejszych wnętrz. More »

meble w kaszmirze

meble w kaszmirze

Dlaczego warto postawić właśnie na białe meble do pokoju? Ponieważ mogą mieć Państwo stuprocentową pewność, że dzięki swojej uniwersalności pozostaną modne przez wiele. Białe meble do salonu zaaranżowanego w minimalistycznym stylu skandynawskim, More »

usługi sprzątające wrocław

usługi sprzątające wrocław

Termin i cennik wykonania prac do uzgodnienia. ABC-Service oferuje swoim klientom pakiety obejmujące specjalistyczne usługi ponadstandardowe. Wykonując usługi do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie. Naszym podstawowym celem jest zbudowanie długofalowych relacji, dzięki wzajemnemu More »

materace kieszeniowe

materace kieszeniowe

Tanie materace dla dzieci mają wypełnienia z pianki. Dzięki kanalikom wentylacyjnym w piance następuje szybka wymiana powietrza w materacu, co skutkuje utrzymaniem właściwej temperatury i wilgoci. Materace kieszeniowe to produkt szczególnie polecany More »

 

To co najważniejsze w filmie

Plan filmowy jest miejsce, w którym odbywają się zdjęcia, czyli dokładniej i potocznie mówiąc kręcony jest film. Pracuje tam cały zespół ludzi, bez których reżyser nie mógłby zrealizować swojej koncepcji i swojego pomysłu. Każdy członek ekipy filmowej ma swój wkład w powstawanie filmu, do najważniejszych osób na planie należy jednak bez wątpienia operator kamery, który przede wszystkim potrzebuje takiej rzeczy jak oświetlenie filmowe i kamera. Operator nie ma łatwego zadania jednak ma ogromny wkład w tworzenie całego filmu.

Kim jest operator?

Operator absolutnie pod żadnym pozorem nie jest pracownikiem technicznym, ale artystą. Żeby zarejestrować odpowiednie ujęcie nie wystarczy bowiem ustawić aktorów na planie i włączyć kamerę. Jest to wielka sztuka i tym właśnie zajmuje się operator kamery. Wszystko to co jest filmowane, musi być wcześniej dokładnie przemyślane przez pana reżysera i odpowiednio przygotowane przez aktorów, artystów i technicznych pracowników planu filmowego. Operator nagrywa za pomocą kamery tylko odpowiednio, dokładnie i doskonale skomponowane obrazy, czyli kadry. Aby kadr był odpowiednio skomponowany potrzebne jest przede wszystkim oświetlenie filmowe. Bezpośrednią obsługą kamery zajmuje się zazwyczaj dodatkowy operator, czyli prawa ręka operatora numer jeden. Pomagają mu w tym także oświetleniowcy i asystent operatora, dbający o dobór odpowiednich obiektywów i dokonujący pomiarów światła, które pozwalają ustawić właściwą ostrość i przesłonę.

Taka sprawa jak oświetlenie filmowe jest bowiem bardzo ważna. Kamera daje twórcom filmu bardzo dużo możliwości rejestrowania poszczególnych kadrów w rozmaity sposób. Podczas gdy w danym ujęciu aktor lub jakiś obiekt, na przykład motocykl, poruszają się, kamera musi dokładnie, precyzyjnie śledzić ich ruchy, przemieszczając się na specjalnym wózku, w innym samochodzie lub na przykład w śmigłowcu albo samolocie. Taki ruch kamery w stosunku do obiektu filmowcy nazywają jazdą. Tworzenie filmów na pewno nie jest sprawą łatwą.