Cywilizacyjna choroba jaką jest cukrzyca

Cywilizacyjna choroba jaką jest cukrzyca

Cukrzyca jest jedną z tych chorób, która ze względu na skalę występowania oraz czynniki ryzyka jest uznawana za chorobę cywilizacyjną. Jednocześnie czynniki ryzyka wpływające na występowanie cukrzycy znacznie częściej występują w krajach More »

Skutecznie działający aparat na zęby

Skutecznie działający aparat na zęby

Jeśli chce się realizować specjalistyczne leczenie stomatologiczne istotne jest decydowanie się na takie miejsca do realizowanie leczenia, gdzie można liczyć na leczenie wykonywane przez odpowiednich specjalistów. Gdy wybiera się poszczególne gabinety stomatologiczne More »

Wykorzystanie drukowania trójwymiarowego

Wykorzystanie drukowania trójwymiarowego

Postęp w zakresie drukowania trójwymiarowego bezpośrednio przekłada się na możliwość korzystania z coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Dotyczy to między innymi urządzeń, które mogą być wykorzystywane do drukowania trójwymiarowego. Ważne jest w More »

Stomatolog w Warszawie a potrzeby i oczekiwania

Stomatolog w Warszawie a potrzeby i oczekiwania

Stomatolog Warszawa to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów Poszczególni klienci mogą mieć różne wymagania pod względem poziomu obsługi klienta, w związku z czym system obsługi powinien być elastyczny i spełniać oczekiwania klientów. Należy More »

Implantologia w Warszawie a odpowiedzialność za zobowiązania spółki

Implantologia w Warszawie a odpowiedzialność za zobowiązania spółki

Implantologia Warszawa to również liczne zobowiązania względem spółki W orzecznictwie Sądu Najwyższego oraz doktrynie przyjmuje się, że odpowiedzialność za zobowiązania spółki ponoszą osoby, które były członkami zarządu w czasie, w którym zobowiązania More »

 

Psycholog to nie psychiatra

Bardzo często psycholog utożsamiany jest z psychiatrą. Powiem szczerze, że kompletnie nie rozumiem, dlaczego tak się dzieje. Przecież to dwa różne zawody. Co ma wspólnego psycholog Warszawa z psychiatra Kraków? Jeżeli czegoś nie wiemy, nie wymyślajmy bajek. Takie działanie jest najzwyczajniej w świecie pozbawione sensu. Jeżeli dalej nie wszyscy się ze mną zgadzają, informuję, że moje argumenty jeszcze się nie zakończyły. Psychiatra zajmuje się zaburzeniami i chorobami psychicznymi. Przez zajmowanie się należy rozumieć badanie, zapobieganie i leczenie. Można do tego również dodać różnorakie uwarunkowania. Przez różnorakie uwarunkowania należy rozumieć uwarunkowania psychologiczne, rodzinno-genetyczne, społeczne, konstytucjonalne i biologiczne. W przypadku psychologa, mamy do czynienia ze świadczeniami psychologicznymi. To tyle, jeżeli chodzi o moje argumenty. Mam nadzieję, że większość z Państwa się ze mną zgadza.

Skupmy się na psychologu

W dalszej części tekstu psychiatra zostaje niejako porzucony. Tekst ma dotyczyć przede wszystkim psychologa.

Co jeszcze warto wiedzieć o psycholog Warszawa http://www.psycholokum.pl i wszystkich innych psychologach? Na pewno warto wiedzieć to, że psycholog może odbyć specjalizację zawodową. Wszystko zależy od tego jaka jest subdyscyplina. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, żeby psycholog odbył 4-letnie szkolenie dotyczące psychoterapii. Jeżeli chodzi o zasady wykonywania zawodu psychologa, odsyłam do ustawy z 2011 roku (dokładnie 8 czerwca 2001 r.). Jest to ustawa o zawodzie psychologa i samorządzie zawodowym psychologów. Myślę, że ta ustawa jest dobrym momentem na to, aby tekst został zakończony. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu psycholog nie będzie mylony z psychiatrą. Mylenie psychologów z psychiatrami i odwrotnie, działa na szkodę zarówno jednych, jak i drugich. Serdecznie zachęcam do tego, żeby o tym pamiętać. Oczywiście, ostateczna decyzja nie leży w moich rękach. Ostateczna decyzja leży w Państwa rękach. Musicie jednak pamiętać, że każda decyzja niesie za sobą jakieś skutki.