firma sprzątająca szczecin

firma sprzątająca szczecin

Chcesz utrzymać czystość w swoim domu? Nie masz czasu na sprzątanie, a może po prostu tego nie lubisz? Dlatego nasza firma istnieje dla Ciebie. Profesjonalna firma sprzątająca świadcząca tanie usługi sprzątania mieszkań More »

ozonator

ozonator

Ozonator może być stosowany do ozonowania samochodu. Usuwa z jego wnętrza, tapicerki, przewodów wentylacyjnych, pleśń, bakterie, grzyby, bakterie. Czerwony – poważne zanieczyszczenie powietrza, jakość powietrza bardzo zła. W przypadku występowania pan leukopenii More »

półki sklep online

półki sklep online

Półki bardzo ładne, pasują do wnętrz w stylu skandynawskim. Polecam. Półki metalowe to podstawowy element wyposażenia każdego sklepu. W połączeniu z pozostałymi meblami sklepowymi pozwalają na stworzenie atrakcyjnej dla klienta ekspozycji. Warzywa, More »

wypożyczalnia busów warszawa

wypożyczalnia busów warszawa

Wynajem samochodów osobowych i dostawczych w mieście Warszawa dopasowujemy do potrzeb klienta. Dlatego nasza oferta to następujące warianty. Wypożyczalnia samochodów dostawczych, busów Warszawa Wypożyczalnia busów i vanów w Warszawie Działamy na zasadzie: More »

sprzedaż przez telefon

sprzedaż przez telefon

Książki na sprzedaż lub wymianę od zł II. Techniki sprzedaży przez telefon-prezentowanie oferty Sprzedaż pojazdu z ustanowionym zastawem rejestrowym – tylko dla orłów III. Techniki sprzedaży przez telefon-trudne rozmowy Sprzedaż pracownikowi telefonu, More »

 

Kurtka na żagle?

Warunki panujące pod żaglami są niekiedy bardzo trudne i wymagające. Odzież którą wtedy użytkujemy jest eksploatowana znacznie bardziej niż w warunkach normalnych. Musi być zatem naprawdę dobrze przygotowana. Dla żeglarza jedną z najważniejszych części garderoby jest bez wątpienia kurtka.
Kurtka żeglarska chroni nas przed deszczem, wiatrem, mrozem, ale również przed słoną wodą. Dodatkowo na żaglach zawsze mamy pełne ręce roboty – każda osoba z załogi odpowiedzialna jest za inne czynności, dlatego, kiedy zbliżają się niekorzystne warunki atmosferyczne, każdy musi stanąć na wysokości zadania. Odzież nie może nikomu wtedy przeszkadzać, musi być po prostu komfortowa i bardzo, bardzo wygodna.

Jaka powinna być kurtka żeglarska? Cóż, przede wszystkim powinna być komfortowa. Co więcej, powinna być również wodoodporna. Wodoodporność musi być jednak na bardzo wysokim poziomie. Oczywiście nie mniej ważny jest wygląd kurtki – przecież każdy żeglarz się dobrze prezentować! Nie zapominajmy również o materiale, z którego jest wykonana p powinien być dla nas przyjemny. Ważny jest oczywiście również krój. Kurtka żeglarska powinna być dobrze skrojona, koniecznie powinna posiadać wysoki kołnierz, którym można zabezpieczyć szyję i kark przed wodą oraz silnym wiatrem. Kołnierz ten powinien posiadać regulację, tak aby można było idealnie go dopasować. Nie zapominajmy również o kapturze – powinien znajdować się przy dobrej czapce żeglarskiej. Ważnym elementem są również kieszenie. Powinny być zarówno wewnętrzne, na ważne, ale niewielkie przedmioty, które musimy mieć przy sobie, oraz zewnętrzne, które przydają się, kiedy chcemy ogrzać nasze dłonie.

Nawet jeżeli kurtka żeglarska jest dobrze skrojona, koniecznie należy szukać takiej, która ma zapięcia dodatkowe w pasie. Dzięki nim możemy zatrzymać kurtkę na odpowiedniej wysokości w trakcie bardzo złej aury pogodowej. Oczywiście kurtka to tylko jeden z elementów odzieży żeglarskiej, jednak jest to element bardzo ważny, można by nawet rzec, ze kluczowy. Pomimo nawet czasem wysokiej ceny, zawsze warto wybierać najlepsze modele, gdyż pogoda pod żaglami lubi bywać zmienną…