Cywilizacyjna choroba jaką jest cukrzyca

Cywilizacyjna choroba jaką jest cukrzyca

Cukrzyca jest jedną z tych chorób, która ze względu na skalę występowania oraz czynniki ryzyka jest uznawana za chorobę cywilizacyjną. Jednocześnie czynniki ryzyka wpływające na występowanie cukrzycy znacznie częściej występują w krajach More »

Skutecznie działający aparat na zęby

Skutecznie działający aparat na zęby

Jeśli chce się realizować specjalistyczne leczenie stomatologiczne istotne jest decydowanie się na takie miejsca do realizowanie leczenia, gdzie można liczyć na leczenie wykonywane przez odpowiednich specjalistów. Gdy wybiera się poszczególne gabinety stomatologiczne More »

Wykorzystanie drukowania trójwymiarowego

Wykorzystanie drukowania trójwymiarowego

Postęp w zakresie drukowania trójwymiarowego bezpośrednio przekłada się na możliwość korzystania z coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Dotyczy to między innymi urządzeń, które mogą być wykorzystywane do drukowania trójwymiarowego. Ważne jest w More »

Stomatolog w Warszawie a potrzeby i oczekiwania

Stomatolog w Warszawie a potrzeby i oczekiwania

Stomatolog Warszawa to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów Poszczególni klienci mogą mieć różne wymagania pod względem poziomu obsługi klienta, w związku z czym system obsługi powinien być elastyczny i spełniać oczekiwania klientów. Należy More »

Implantologia w Warszawie a odpowiedzialność za zobowiązania spółki

Implantologia w Warszawie a odpowiedzialność za zobowiązania spółki

Implantologia Warszawa to również liczne zobowiązania względem spółki W orzecznictwie Sądu Najwyższego oraz doktrynie przyjmuje się, że odpowiedzialność za zobowiązania spółki ponoszą osoby, które były członkami zarządu w czasie, w którym zobowiązania More »

 

Kiedy najlepiej założyć aparat na zęby?

 

Aparat na zęby jest zarezerwowany nie tylko dla dzieci i dla młodzieży. Coraz częściej na jego założenie decydują się również osoby dorosłe. Kiedy najlepiej zdecydować się na korektę zgryzu z wykorzystaniem aparatu?

 

Nowoczesna ortodoncja jest w stanie dać spektakularne efekty – odpowiednio dobrany aparat w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem ortodonty to przepis na hollywoodzki uśmiech.

 

Aparaty ortodontyczne mają wiele wskazań. W związku z tym wiele osób, które mają wady zgryzu, zastanawia się nad tym, czy warto zdecydować się na taki wydatek.

 

Kiedy warto założyć aparat na zęby Warszawa http://dobryortodontawarszawa.pl/ lub w innym mieście? Czy wiek stanowi przeciwwskazanie? Czy można sfinansować aparat na NFZ?

 

Aparat ortodontyczny – wskazania

Istnieje wiele wskazań do założenia stałego aparatu ortodontycznego. To nie tylko rzucające się od razu w oczy wady, ale również szereg innych przypadków, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się błahe.

 

Warto jednak wskazać, że nieodpowiedni zgryz i ustawienie zębów mogą mieć wiele negatywnych skutków. Mogą między innymi prowadzić do większego ryzyka próchnicy, paradontozy, a tym samym nawet wypadania zębów. W rezultacie osoby z wadami zgryzu są bardziej narażone na niszczenie zębów i szybciej muszą być zmuszone do założenia protezy zębowej.

 

Aparat ortodontyczny warto założyć w następujących przypadkach:

·        stłoczenia zębów – zęby są zbyt ciasno ustawione

·        obrócone zęby – zęby nie stoją równo w łuku zębowym

·        szpary między zębami – diastema i inne szpary

·        niedopasowany zgryz – przodozgryz, tyłozgryz oraz inne wady wynikające z nieodpowiedniego ustawienia szczęki i żuchwy oraz zębów względem siebie

·        nadmiernie przechylone zęby – w przód albo do tyłu

·        zgrzytanie zębami, ścieranie się zębów – wynikające z ich nieprawidłowego ustawienia

·        nadmiernie osadzający się kamień na zębach

·        odsłonięte szyjki zębowe – wskazują na początek paradontozy

·        planowane leczenie protetyczne lub implantologiczne

 

Wobec tego istnieje bardzo wiele wskazań, aby założyć aparat na zęby Warszawa oraz inne miasta w Polsce mają wiele gabinetów, gdzie można zadbać o swój uśmiech – niezależnie od wieku, ponieważ nawet dorosłe osoby mogą nosić aparaty!

 

Skierowanie do ortodonty może dać stomatolog

Bardzo wiele osób dowiaduje się, że powinny rozpocząć leczenie ortodontyczne od stomatologów. Stomatolog może dokładnie zobaczyć zęby oraz ich ustawienie i wskazać, że pacjent powinien założyć aparat, aby zadbać o zęby nie tylko pod kątem estetyki, ale również zdrowia.

 

Oczywiście, do ortodonty można udać się również samodzielnie. W tym przypadku wystarczy tylko zadzwonić do wybranego gabinetu, a następnie uzgodnić termin wizyty.

 

Dla kogo aparat na NFZ?

Wiele osób zadaje pytanie – czy aparat na zęby Warszawa oraz w innych miastach można otrzymać na NFZ? To możliwe, ale tylko w jednostkowych przypadkach.

 

Obecnie przepisy wskazują, że leczenie ortodontyczne jest refundowane przez NFZ tylko u dzieci do 12. roku życia. Bez opłat można otrzymać jednak tylko aparat ruchomy, który nie da tak dobrych efektów jak ten stały. Stałe aparaty refundowane są tylko w wyjątkowych przypadkach, na przykład, gdy dziecko ma rozszczep.

 

Aparaty ruchome, chociaż tanie, nie są w stanie dać tak dobrych rezultatów jak aparaty stałe, które mocowane są bezpośrednio na zębach. Działają bardziej precyzyjnie i pozwalają na szybsze zredukowanie wady.

 

Niestety, za taki aparat na zęby Warszawa i w innych miastach trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni. Całkowity koszt leczenia ortodontycznego może zamknąć się wtedy w sumie od około 5000 złotych do nawet ponad 15000 złotych w zależności do jego rodzaju.